Srpen 2014

Kapitola 13. - Míting

30. srpna 2014 v 19:21 | Nagadir |  Oheň a led

Další kapitola, ve které se otevírá část příběhu odkdy to začne být konečně víc akční.
(Varování! Obsahuje vulgarismy!!)


Steve byl jednoznačně příjemný společník. Byl nadšený a zářil optimismem. Provedl ji Helicarrierem, vysvětlil ji že je to vlastně něco jako loď skřížená se vznášedlem a letadlem, a ukázal jí pár zajímavých míst. Okružní výlet jim zabral docela dost času, a Suzz bylo příjemné i to že ji v patách nebyli žádní ozbrojenci. Také se dozvěděla že Stark dostavuje Avengers Tower, která bude v budoucnu sloužit jako základna. Shield měl očividně velké plány.

,,Hele, nevíš jestli by se tu pro mě nenašlo něco čím bych se mohla zabavit?" zeptala se ho. ,,Mám pocit že se tu ukoušu nudou." Fury určitě musel její propuštění s někým projednávat, což se může protáhnout, a v jejím pokoji nebyla televize ani sebou neměla žádné knihy.

,,Něco by se tu našlo," přikývl a ukázal ji místní fitko a tělocvičnu. Protože tu všelijací obyvatelé téhle plovoucí/vznášející se/letící pevnosti trávili spoustu času, bylo všechno nadmíru dokonale vybaveno. Znudění a vystresovaní lidé prostě nepracují zrovna nejefektivněji, je třeba jim občas dopřát nějaké odreagování.

,,Bezva," houkla nadšeně a prohlížela si stroje, tihleti shielďáci fakt ví jak na to.

,,Ale nejsem si moc jistý, jestli to bude pro tebe zrovna vhodné," nakousl opatrně. Suzz se zarazila a vzpomněla si na ten stůl co včera nevědomky zdemolovala. Ani ona sama neznala rozsah svých schopností, odolnosti nebo fyzické síly.

,,Jo, to by mohl být krapánek problém," přikývla zamyšleně.

,,Možná by pro tebe bylo lepší nějaké bojové umění a nebo by ses mohla naučit ovládat různé zbraně," navrhl.

,,Nejsem si jistá jestli by mi nějakou zbraň svěřili, krom toho střílet umím. Když žiješ v Kanadské divočině, kde ti hrozí že tě sežerou vyhladovělí vlci a lední medvědi, je brokovnice nutností," povzdychla si.

,,Nějaký výcvik máš?" zeptal se. Suzzane se rozesmála.

,,Dá se týdenní lekce středověkého šermu brát za výcvik?" nadnesla a Steve se uchechtl.

,,To asi ne," přikývl nakonec. ,,Ale jestli chceš, tak bych ti mohl s něčím pomoci. Pokud zrovna není nějaká důležitá mise tak nemám co dělat a proto se učím různá bojová umění. No a úplně obyčejný člověk taky nejsem," vysvětlil a zavládlo mezi nimi ticho jak se jeden díval na druhého. Bylo tu jakési vnitřní pochopení, souznění. Oba se dostali do míst kterým nerozuměli a neměli to lehké je pochopit.

,,To by bylo fajn, ale nevím jestli tady budu dost dlouho na to, aby to k něčemu vůbec bylo," pokrčila nakonec rameny.

,,Co vlastně hodláš dělat až splníš tu svoji asgardskou misi?" zeptal se.

,,Vlastně ani nevím," řekla popravdě. ,,Chtěla jsem se vrátit domů, ale tam u nás mě nic dobrého nečeká a i když mám Asgard ráda, být na místě kde by se kolem mě pořád motal Loki se mi taky příliš nezamlouvá. Celkově vzato jsem teď vlastně bezdomovec," zazubila se.

,,Pokud by jsi chtěla zůstat tady, ředitel Fury by ti určitě nabídl místo v Shieldu," řekl.

,,Cizinci oplývajícího neznámými silami který má konexe s Lokim?" zeptala se ho podezřívavě.

,,No, řekněme že první setkání s Thorem taky nedopadlo zrovna idilicky, a Loki je jeho bratr," pokrčil rameny.

,,A tobě se tady líbí?" nadhodila opatrně.

,,Ze začátku mi nic jiného nezbývalo, nikoho jiného jsem tady ani neznal, ale jsem rád že pro ně pracuji a teď tady mám i přátele."

,,Zdá se mi to a nebo si Shield v těch ztracených existencích nějak libuje?" ušklíbla se.

,,Dává jim domov a důvod proč žít," vysvětlil. ,,Využívá jejich schopnosti pro dobrou věc. Natasha i Clint by mohli být úplně někde jinde kdyby je Shield nevzal pod svá ochranná křídla."

,,Asi ano," souhlasila nakonec. Asi to byla pravda.

,,Naučíš mě jak se bránit?" zeptala se po chvíli přemýšlení.

,,Určitě," usmál se zeširoka.

Další dva dny pro ni byli nabité procvičováním toho co se naučila v lekcích od Lokiho a základů sebeobrany od Steva. Věděla že je to nutnost. Facka možná stačila na Starka a Lokiho v dobré náladě, ale jestli se na ni vrhne po zuby ozbrojený mimozemšťan k ničemu jí to nebude. Prvně potřebovala vědět co dělat se svým tělem a jaké jsou její možnosti, pak se teprve mohla začít ohánět Ildskaperem.

Třetí den ji vzbudil táhlý kvílivý zvuk a nouzové, nepřijemně rudé, světlo v pokoji. Rozespale hmátla po budíku. Displej hlásil že je krátce po páté hodině ranní. Skvěle. Vyskočila na nohy, spěšně se převlékla a vykoukal na chodbu. Chaos kam jen oko dohlédlo. Spousta lidí proudila oběma směry a dooblékala se, či dojídala snídani, za chůze. S pocitem že se jí z toho rámusu rozskočí hlava, uvažovala nad tím do kterého proudu se vměstnat. Zrovna když se rozhodla zapadnout zase zpátky, ji zastavil nějaký agent a sdělil jí, že s ní chce mluvit ředitel Fury.

,,Výborně, lepší načasování si nemohl vybrat, co?" ušklíbla se.

,,Máte se za ním dostavit ihned," řekl se strachem že by neuposlechla, což by mu bylo jistě rázně vyčteno. Chvíli přeskakovala očima mezi ním a dveřmi, ale nakonec vyklepaného agenta s povzdechem následovala. Snad nevědomky nezpůsobila nějaký průser. K jejímu překvapení byla zavedena na můstek. Fury tam stál obklopen obrazovkami a štěkal povely na všechny strany. Zářný příklad rozeného vůdce. Vzápětí také pochopila proč ten rozruch. Helicarrier se chystal vzlétnout. Žaludek se ji rozhoupal už jenom při té představě, lítání ji nikdy nebylo nějak zvlášť milé a přepravu Bifrostem přežila jen kvůli tomu, že to bylo rychlé a pokaždé raději zavřela oči.


,,Tak jste dorazila," vyhrkl Nick znenadání až skoro nadskočila a pobídl ji aby přistoupila blíž. ,,Co si o tom myslíte?" rozmáchl se.

,,Velkolepé, obzvlášť ten výhled," připustila.

,,Co říkáte na budíček?" zeptal se, oko mu lítalo mezi obrazovkami.

,,No, není to něco co bych musela zažívat často," ošila se mírně.

,,A proč si myslíte, že jsem vás sem nechal zavést?"

,,To opravdu netuším," pokrčila rameny. Má tohle být nějaká uhozená zkouška?

,,Samozřejmě, jak byste mohla," přikývl. ,,Podívejte se na tyhle lidi. Pracují až do sedření aby ochránili lidstvo před hrozbami, které jim denně hrozí. Mimozemšťani, lidé obdařeni schopnostmi o kterých se vám ani nezdálo, hajzlové, kteří si jen tak z čiré radosti rozhodnou vypustit atomovku do vašeho obýváku. O to všechno, a mnohem víc, se musíme postarat. Mé týmy a mí lidé rozlezlí po celém světě, Avengeři, tady a teď," věnoval ji zvláštní pohled. ,,Objevil se problém, a my ho letíme vyřešit."

,,Problém?" vyhrkla překvapeně.

,,V Los Angeles. Můžete se zapojit pokud chcete," dodal jen tak mimochodem. Suzz však podle tónu jeho hlasu pochopila, že spíš myslí něco jako: ,,Jestli se sakra nezapojíte a nenakopete jim prdele, tak budete v pěkným průseru, jasný, slečno???" což se jí vůbec nelíbilo. Teď už chápala kam ten jeho sáhodlouhý proslov směřoval.

,,Když já," začala, ale byla přerušena strohým ,,Pojďte!", na to se Nick otočil na podpatku a kráčel rozevlátě pryč. Nezbývalo ji nic jiného než ho zmateně následovat. Dorazili do místnosti kde ji předtím vyslýchali. Stůl ještě pořád nesl následky ze střetu s její pěstí. Avengeři tu ale už byli rozesazeni a další zasvěcenci postávali okolo.

,,Borůvky?" nabídl ji Stark když zamířila k volné židli. Překvapeně se na něj zadívala ale nakonec jeho nabídku mlčky přijala. Měla setsakra velkej hlad!

,,V L.A. máme průser," začal Fury.

,,Nepovídejte," skočil mu Tony do řeči. ,,Já myslel že nás má ta siréna svolávat ke snídani!"

,,Po dva měsíce se tam ztrácejí lidé," pokračoval zamračeně. ,,Zpočátku to tamní policie nepovažovala za nic zvláštního, ale policie jak víme vždycky stála za hovno, a proto to trvalo tak dlouho než se to doneslo až k nám. Obávám se, že se vám následující zpráva nebude líbit. Pěkně jsme to totiž zvorali," přejel všechny přítomné pohledem. Suzzane neměla ponětí o čem mluví, ale všichni se začali tvářit dost starostlivě. ,,Před třemi hodinami skupina mnou vybraných agentů objevila toto," kývl na Hillovou a ta ztlumila světlo, obrazovka na zdi se rozsvítila a začala odehrávat nějakou nahrávku. Rozlehlá hala, pravděpodobně staré továrny, a v ní stovky a stovky soch. Vypadalo to děsivě, jako z nějakého hororu Stephena Kinga.

,,Posrali jsme to a on nám to teď dává pěkně sežrat," řekl a jeho oko doslova plálo.

,,Jak to ten hajzl dokázal přežít?? Skončil přece na mořským dně!!" vyskočil Stark ze své židle a hlasitě zaskřípal zuby.
,,Na to se ho můžete zeptat," odsekl mu Nick a zdálo se že je v opravdu špatné náladě. Tony z brbláním dosedl zpátky. Ostatní se tvářili šokovaně.

,,Ehm," odkašlala si Suzz nevinně. ,,Může mi někdo vysvětlit o co tady jde?" zeptala se a rozhlédla se po ostatních. Jejich výrazy se jí vůbec nelíbily. Stark si unaveně promnul čelo.

,,Gargoyle, střetli jsme se s ním minulý rok. Ten chlápek umí měnit lidi i věci v kámen, a měl s ním problém, veliký problém, i Thor," povzdychl si. Zbledla. Jestli měl s něčím vážný problém on, tak to asi bude opravdu hodně velký průser.

,,Nemůžete ho třeba nějak zavolat?" zeptala se opatrně.

,,Na to nemáme čas!" vyštěkl Nick až sebou trhla. ,,Duval je génius a nemůžeme si být jistí, že se za tu dobu nějak nevylepšil. Dokonce ani nevíme jak dlouho se nám skrýval! Musíme tam naklusat okamžitě, dřív než promění L. A. v největší sbírku sochařského umění na světě!" Měla chuť se schoulit někam do kouta.

,,Předpokládám, že ta malá ukázka nebyla jen tak," chopila se slova Natasha.

,,Jistěže, Duval má něco v plánu, a očividně na to měl spoustu času. Nevíme jestli je sám nebo má komplice. Nevíme dokonce ani kde přesně je."

,,Může to být past," řekla a v očích se jí nebezpečně zablesklo. ,,Pokud nás všechny bude mít na jednom místě..."
,,Musíte to risknout. Něco vymyslete, hned," rozkázal a vydupal z místnosti pryč. Suzzane stále nevěřila svým očím ani uším. Jak to tak vypadalo, od té doby co narazila na Lokiho má pěkný pech. Pak ale zaregistrovala některé pohledy vrhané jejím směrem, a znervózněla.

,,Co je?" vyhrkla ostřeji než měla v úmyslu. Stark si odkašlal a rozhlédl se po ostatních.

,,Má z vás někdo nějaký nápad?"

,,Budeme potřebovat návnadu," ozval se Hawkeye, přičemž se zadíval po Suzzane. ,,Ona je z nás jediná koho nezná."
,,Chcete mě předhodit nějaké mužské Medúze? Myslela jsem, že máte svojí zelenou obludku!" vyštěkla. Všichni vrhli nepatrný pohled po Bruceovi, ten ale nehl ani brvou.

,,Víš, zelenáč má na rozdíl od nás tak trochu problémy s ovládáním se," povzdychl si Stark.

,,Ale já nejsem vy! Nepatřím k vám! Jsem civilista! Nemám speciální výcvik, nejsem špión ani nemám super obleček! Myslíte si snad, že to dva dny blbnutí s Rogersem nějak zásadně změnilo?" pokračovala. Jak po ní můžou chtít něco takového? Po někom kdo žil tak dlouho odloučený od normálního života v pustině? Po někom kdo by se neubránil ani zmutovanému rajčeti?

,,Má pravdu, něco takového po ní přece nemůžeme chtít!" zastal se jí Steve, který to až doteď mlčky sledoval.

,,Snad bys nechtěl-"

,,Chcete snad nechat lidi umírat? Chcete je mít na svědomí?" vložil se do toho Coulson. A co bylo horší, mluvil klidným a mírným hlasem.

,,Ne," vydechla zaraženě, ,,jistěže ne, já... nemyslela jsem tím, že bych vám nepomohla. Ale nikdo se mě ani neptal. Nejsem na něco takového připravená. Nejsem hrdina. Neumím bojovat. Nemůžu vám zaručit, že zvládnu co po mě budete chtít," zakoktala se. Bylo to na ni prostě příliš náhlé. Bojovat s chlápkem který to nandával i Thorovi je úplně něco jiného než hledání zamraženého kouzelného šutru.

,,Musíte si jen věřit," usmál se na ni. ,,Tvrdila jste, že vám Loki usiloval o život a to může tvrdit opravdu jen málokdo."

,,Třeba vy?" nadzvedla obočí.

,,Třeba, ale podívejte se na Starka. Vypadá snad on jako někdo komu byste svěřila záchranu světa?" Suzz na dotyčného pohlédla.

,,No vlastně," začala.

,,Hele, jednookáč mi tu vaši záchranu svěřil! Nejsem o nic horší hrdina než třeba tady kapitán," bránil se Tony uraženě.
,,O tom by se dalo polemizovat," nadnesla Romanovová, a Suzz s úžasem zjistila, že je tahle skupinka neuvěřitelně sehraná i přes to jak moc odlišní všichni navzájem jsou. Že něco dokážou vymyslet, a že s tím týpkem budou bojovat i kdyby jejich šance byly nulové. Začala se za ty svoje kecy stydět. Obzvlášť před někým jako je Stark. I když je nesnesitelný, tak v New Yorku nakopával zadky emzákům, a když to zvládne on, ona taky.

,,Dobrá," souhlasila. ,,Jaký chytrý nápad že to máte?" věnovala Clintovi drzý pohled.

,,Musíme ho rozptýlit, se všemi najednou bojovat nemůže. Dokáže si posílit odolnost a má nadlidskou sílu. Obyčejní lidé ani zbraně mu neublíží, takže pokud Stark něco nevymyslí a pokud do toho nezapojíte své asgardské zbraně, nemáme šanci." Suzzane se obrátila na Tonyho.

,,Myslela jsem že máte takový to..." hledala správné slovo ale nakonec před sebe natáhla ruku s otevřenou dlaní. Tony obrátil oči v sloup.

,,Prej takový to!" zparodoval její gesto. Suzz zrudla. ,,To tvoje takový to mi minule moc nepomohlo, a i když jsem za tu dobu došel trochu dál, kameňák bude určitě připravený. Minule totiž dokázal věci proměnit v kámen jen na hodinu, a pokud vím, jednoočko se nezmiňoval o tom, že by ti lidé co teď proměnil byli v pořádku."

,,Takže, takže jsou mrtví?" vyjekla a její hlas při tom znatelně zakolísal.

,,Nejspíš ano, zlatíčko," povzdychl si. Už už mu chtěla doporučit ať si to zlatíčko strčí někam, ale přerušil ji Bruce.
,,Měli bychom se přestat hádat, to nikdy nikam nevedlo." Po jeho slovech nastalo ticho, sice vypadal klidně a čistil si brýle, ale nikdo nevěděl kdy ho zase popadne amok, že?

,,Minule jsem se k tomu nedostal, ale myslím, že teď bych ten svůj nápad rozvést mohl," přerušil Tony mlčení. ,,Atomovka by ho sice s největší pravděpodobností zabila, ale kdybychom místo L.A. odevzdali kráter asi by nám Fury nepoděkoval. Říkal jsem si, že bych mohl vyzkoušet nějaký druh sonické zbraně, takže když mě teď omluvíte půjdu se mrknout co bych s tím mohl dělat," vstal a kývl na Bannera, který se se slovy, že mu rád pomůže, vydal za ním.

,,Hm, takže Stark něco vymyslí, a to je všechno?" zamračil se Suzz, takhle nějak si to moc nepředstavovala.

,,Vy samozřejmě Duvala zaměstnáte, na tom jsme se myslím už shodli. Máte dvě zbraně, snad jednu z nich dokážete správně ovládat," neodpustil si Barton. Měla chuť mu jeden z jeho šípů napěchovat do jednoho z tělních otvorů.
,,Netušila jsem, že jste nahluchlý, pane Bartone, ale pokud si pamatuju, zmiňovala jsem se o tom, že nemám žádné bojové zkušenosti. Nevím jak Ildskaper funguje, ani nevím co všechno dokáže Scepter."

,,V tom případě byste se to měla hodně rychle naučit," odvětil, oba dva se probodávali pohledy.

,,Na to nemáme dost času," zamítl to Coulson, ,,Suzzane, jste poloviční ohnivý obr, taháte sebou sekeru kterou neuzvednou ani dva silní chlapi a urazila jste kus stolu jehož deska má sílu pět palců, i přes to všechno se neustále podceňujete. Potřebujeme vás, protože nemáme čas shánět Thora, a jestli Stark vyrobí, a jsem si jistý, že vyrobí, tu svoji zbraň, bude stačit když Duvala zaměstnáte jen na malou chvíli. Krom toho na to nebudete sama."

,,Dobrá, to chápu, proboha. Za jak dlouho tam budeme?" zeptala se.

,,Za pár hodin," odpověděl jí. ,,Přistaneme městu na dohled, což by mělo Duvala vyprovokovat k tomu aby se ukázal."

,,Nemůže třeba udělat nějakou pitomost?" strachovala se.

,,Někdy teď by měla začít evakuace," pohlédl na hodinky.

,,Evakuace? Chcete evakuovat celý L.A.?"

,,To by samozřejmě bylo úžasné, ale stihnout se to nedá. Bude mít však pocit, že něco chystáme, což je sice pravda, ale nemůže tušit v jakém rozsahu. Jinak si nemyslím, že by nakráčel do davu lidí a začal na ně uplatňovat svou schopnost. To v té továrně byla jen provokace, která nás měla přilákat. Pokud je vám už všechno jasné, půjdu za ředitelem Furym a oznámím mu na čem jsme se dohodli," vydal se ke dveřím. Suzzane neměla žádné další otázky.

,,Půjdu se připravit," vstal Hawkeye a také odešel. Natasha, Steve a Suzz osaměli.

,,Co by jste řekla tomu, že bychom se předtím než tam doletíme taky trochu připravili?" zeptala se jí Natasha.

,,Připravili? To myslíte jak?" nechápala.

,,Rychlokurz sebeobrany a boje na blízko?" nadhodila. Povzdychla si. To zas bude!

Co se děje na novém blogu (1)

8. srpna 2014 v 17:55 | Nagadir |  Oznámení
Takže, můj nový blog Tvůrčí blog je pořádně rozjetý.
Můžete tam najít různé výzvy, kterých jsem se rozhodla zůčastnit a nebo je vymyslela (Knížní abeceda, Writing Challenge, Duhové čtení atd.). Také mám rozjetý slovníček výrazů, týkající se především anime a manga tématiky, ale mám v plánu ho rozšiřovat i o knižní a filmové pojmy.

Amatérsky překládám povídky a příběhy, především z Goodreads. Momentálně mám rozjeté Invisibles neboli Neviditelné


Žánr: akce, dobrodružství, drama, dystopie, humor, romantika, science-fiction
Počet kapitol: 69 (zhruba 154 stránek)
Dostupnost: 12+
Je rok 2017 a Eselle je zamilovaná. Ona a Mardrin si slíbili věčnost. Je její spřízněnou duší, a na tom jediném ji záleží. Jenže pak se připlete do autonehody a zemře, nebo si to alespoň všichni myslí. Její rodiče, proslulí vědci, zmrazí její tělo s nadějí že ji jednoho dne dokáží navrátit zpět.
O 28 let později se Esselle probouzí. Svět se změnil, rodiče se změnili, Mardrin se oženil. Vše je pro ni velice těžké a zhorší se to až na svém těle najde zvláštní modré značky.
Dokáže Esselle najít sama sebe než ji dojde čas?


Přibyly mi samozřejmě nějaké povídky jako třeba Za deště (velice kraťounká povídka s nádechem tajemna a napřirozena), nebo Weird story (což je příběh který vám vznikne když vemete první větu padesáté stránky každé knihy).

Dále jsem konečně zvěřejnila Smaragdový meč, ve dvou verzích, a to upravené a neupravené.


Žánr: fantasy, magie, draci, démoni
Dostupnost: 12+
Typ: jednorázovka
Mladá dívka, společně se svým dračím společníkem, se musí postavit čelem svému osudu, který byl předpovězen v pradávném proroctví. Ale v patách jí je zlý vévoda s hordou stínových démonů.


No a ke všemu jsem se rozhodla i glosovat. Je to jen takový začátečnický pokus, který má především sloužit jako pomoc při psaní. Vlčí příběh


Takže odteď sem budu dávat takový jednoměsíční report ohledně toho co se děje na mém novém blogu, dokud se tento blog nerozhodnu zrušit.
Nagadir