Červenec 2014

Pro dobrotu na žebrotu

20. července 2014 v 20:51 | Nagadir |  Deníček

Jelikož je můj nový blog o tvorbě, a jelikož vím jak moc je těžké dostat se do podvědomí, někoho zaujmout a vydupat si smysuplné komentáře, chtěla jsem tu schraňovat v odkazech nadějné autory. Proto jsem se vždycky rozhlédla po blozích, a když jsem našla nějakou povídku, napsala jsem kritiku. Osobně totiž nemám ráda komentáře typu: Úžasné, super, skvělé, hrůza! Zaprvé vám jako autorovi ničím neprospějí a za druhé jen zbytečně zabírají místo. Takže jsem strávila hodnou chvíli pečlivým čtením páru povídek a jejich krátkému zhodnocení. Nevyhlo se to samozřejmě ani upozornění na chyby. Sama vím, že jako autor takové chyby přehlédnu snadněji než nezávislý čtenář, krom toho text bez chyb prostě vždycky působí lépe a naláká víc lidí.

Jaké bylo mé překvapení, když mě označili za někoho kdo se vyžívá v opravování ostatních. Abych pravdu řekla, urazilo mě to. Čtu jejich povídky, snažím se jim pomoci k zušlechtění textu a vývinu vlastních schopností, a oni na mě takhle.

Samozřejmě, nikdo není dokonalý a každý dělá chyby. Ale proto, když vím, že mi nějaká chyba či překlep ujede, tak to po sobě řádně zkontroluju než to vydám, a nebo pokud mám s češtinou problém, seženu si betareadra. A když už nějaký člověk vypíchne v mém textu nějakou chybu, měla bych mu za to poděkovat, opravit ji, a nebýt na něj hnusná.

Jenže blbost lidí je do nebevolající. A tak jsem měla to štěstí, že jsem narazila na nějaké autorky, které mají sen být spisovatelky, a při tom vydají příběh s několika závažnými chybami už v prvním řádku. Když jim oznámím, že mají v textu chyby, hájí se tím, že na kvalitě nezáleží, že mají v plánu to někdy opravit a že pokud se mi to nelíbí nemám to číst, plus další podobné plky. Haha. Nic proti tomu, že jsem jim nikdy netvrdila, že se mi to nelíbí. Kvalita je však vždycky přednější než kvantita a hájení se tím, že každý dělá překlepy a chyby v Y/I, když je váše povídka doslova rudé moře, je čistý trolling. Faktu, že něco takového dělají pro čtenáře jsem se musela zasmát. Nedovedu si představit, že by někdo něco takového přečetl s chutí. Nechci bazírovat na pravopisu, ale nesnáším když někdo przní můj rodný jazyk v tak závažné míře, a ještě je k tomu na mě tak hnusný, když se mu snažím pomoci.


Takže milí autoři,
opravujte prosím své chyby, nikdo na ně není zvědavý.
Děkujte těm, kdo se vám snaží konstruktivní kritikou pomoci se vyvíjet.
A pokud nesnesete, když vám někdo řekne pravdu do očí, netvořte.
Ušetříte tím čas nejen sobě, ale i nám čtenářům.


PS: Tento text berte s rezervou, byl napsán v záchvatu silných emocí.

Nový blog

19. července 2014 v 17:48 | Nagadir |  Oznámení
Zdravím,

ráda bych oznámila že jsem stvořila nový blog (Tvůrčí blog), ve kterém se budu zaměřovat jen na svou tvorbu. Najdete tam jak fanfikce které zvěřejňuji i tady, tak povídky které sem už dávat nebudu.
Tenhle blog je totiž pro mě už příliš zaplácaný blbostmi a než to celé upravovat, to už je vážně lepší ten nový. Nicméně zatím Nagadir rušit nebudu.
Doufám, že se s tím nějak popasujete

Nagadir

Kapitola 12. - Jestřáb, který se nechce jen tak vzdát

11. července 2014 v 18:12 | Nagadir |  Oheň a led

Další kapitolka. Doufám že název hovoří jasně sám za sebe, protože Suzz zjistí že to nebude mít lehké ani doma, obzvlášť pokud má Shield své vlastní plány.