Říjen 2013

Kapitola 1. - Tajemný cizinec který to odstartoval

31. října 2013 v 19:48 | Nagadir |  Oheň a led

Zdravím, jelikož jsem si Lokiho tolik oblíbila, rozhodla jsem se napsat fanfikci. Nechci aby byla příliš romantická, i když o nějaké drobné náznaky mezi některými postavami (vícero postavami) tu půjde, ať může vaše fantazie pracovat na plné obrátky XD Co se týče postav, vedle Lokiho který má logicky prsty úplně ve všem XD tu je i pár nových. Doufám že se mi podaří charaktery příliš nezkomolit a čtenáře příliš neunudit.

Thor

27. října 2013 v 16:39 Filmy, Dorama
Vítejte v Asgardu, místě kde sídlí bohové a kterému vládne Odin, všeotec. Jeho následovníkem se má stát Thor, namyšlený floutek který by se nejraději jen pořád rval. A proto, když se společně se svým bratrem Lokim a družinou přátel vydá do Jotunhaimu pobít ledové obry a svým konáním tak zapříčíní zničení křehkého míru, Odinův pohár trpělivosti přeteče a rozhodne se Thorovi odejmout jeho moc a seslat ho na Zem do vyhnanství. Toho využije mladší z bratrů Loki, aby konečně mohl získat také trochu toho otcovského uznání, a proto klame a lže až se mu od úst práší a neváhá do Asgardu vpustit Jotunhaimskou armádu. Nicméně to by to nebyl marvelovský hrdina aby se Thor na Zemi nepolepšil a nevzal osud, chci říct Mjolnir, konečně do svých rukou a nešel svého bratříčka polepšit nějakou tou ránou kladivem.
Postavy jsou samozřejmě velkým motorem tohoto filmu, obzvlášť pak vztah Thor/Loki a vůbec celý ten jejich rodinný problémek když se Loki dozví že je vlastně adoptovaný ledový obr (nic proti Odine, ale tvoje výchova má značné nedostatky). Rovněž se nám tu rozvíjí románek mezi Thorem a slíčnou Jane Foster, astrofyzičkou která při sledování jisté atmosférické anomálie nechtěně sestoupivšího Thora sejmula autem. Co mě však mrzí asi nejvíc je fakt že Thorovi společníci, Sif, Fandral, Hogun a Volstagg příliš prostoru nedostali a většinou tu dělají jen jakési křoví.
Jelikož celý příběh není založen na bojích ale na problémech Odinovy rodiny a Thorově hledání sebe sama, příliš dobrých bojů si tu neužijeme (a opět vyčítám špatné zapojení čvteřice Asgardských přátel, kdy se každý pyšní jiným druhem zbraně a tedy určitě unikátním bojovým stylem), trochu si to ale vyžehlí závěrečná bratrská mela.
Co musím především vyzdvihnout je herecké umění herců a to Chrise Hemswortha (Thor) a Toma Hiddlestona (Loki). Chemie mezi jejich postavami funguje dokonale a člověk jim prostě tu bratrskou lásku a závist všehovšudy věří, a co se týče Tomovy schopnosti vyjádřit několik emocí najednou nezbývá mi než jen hluboce smeknout.
Hudba ve filmu je zakompována tak dobře že ji člověk většinou ani nepostřehne ale přesto správně navozuje atmosféru, a tak to má být.
Všehošudy to sice není mistrovské dílo ale ani špatný film a už jen kvůli některým hereckým výkonům to stojí za shlédnutí.
Hodnocení: 7/10

Zážitky a postřehy

14. října 2013 v 18:05 | Nagadir |  Deník...
Zdravím,
tak se zase hlásím. V Londýně už jsem nějaký ten pátek a tak se s vámi podělím o své zážitky a poznatky.
V mé dočasné ubytovně to bylo fajn, nicméně než jsem sehnala adaptér k notebooku musela jsem chodit na počítač o patro níž a když už jsem ho sehnala internet mi vyskakoval jedna báseň (nevím jestli je chyba v mém přijímači a nebo v londýnských vysílačích). No krom toho že jeden den nějaký blbec rozptýlil v kuchyni do vzduchu něco co každého kdo tam byl nutilo k šílenému kašli (pro astmatika jako jsem já lahůdka), následný den mé poklidné chatování přes skype přerušilo šílené kvílení poplašného systému v domě. A já si říkala že cítím něco co se podobá spálenému plastu a říkala jsem si jestli mi proboha netaje noťas. Ne vážení přátelé, byl to jen další idiot který nechal plast v troubě. Samozřejmě všichni se vyrojili z pokojů protože to v nich ječelo, na chodbě smrad jak něco. Než někdo přišel aby to vypl a než ten smrad vyčpěl, no toho večera mi bylo tak blbě že jsem se určitě přiotrávila.
Po týdnu následovalo mé stěhování do dalšího domu tentokrát na delší dobu. Hned zkraje jsem musela volat na linku ubytování jelikož byla chyba v zámku mých dveří a i když jsem je zavřela, stačilo zatlačit aby se otevřely. Takže jsem čekala, umírala hlady, ale nakonec se vše vyřešilo.
Taky jsem byla navštívit Buckinghamský palác a samozřejmě jsem si ho vyblejskla se vším na co mé oko padlo, při zpáteční cestě se mi podařilo na Oxford Street před obchodem His Master's Voice narazit na samotného Dart Vadera s partičkou stormtrooperů a ti samozřejmě mému foťáku rovněž neunikli.
Poslední dobou si ale jen sháním práci takže další cestování za památkami bude muset počkat...

Poznatky:
Londýn je multikulturní, většinou na ulici potkáte černocha, araba, poláka než čistokrevného agličana, a tady v Brentu kde bydlím jsou spíš Irové než Angličani (nezapomínejte že se Velká Británie dělí na Anglii, Skotsko, Wales, Severní Irsko a Irsko!).
V obou domech jsem se setkala s nechutným nepořádkem v kuchyni který po sobě zanechali spolubydlíci, angličani jsou v tomhle ohledu dost líní, krom toho si raději počkají na uklízeče než aby sami něco uklidili.
Počasí... Není pravda že by tu pořád pršelo (za tři týdny jen třikrát, krom toho je říjen), obloha je povětšinou zatažená a sluníčka si užijete jen málokdy. Nicméně, počasí se tu střídá velice často, chvíli je zataženo, na chvíli zasvítí sluníčko, pak se zase zatáhne, někdy na tři vteřiny sprchne, deštník je opravdu nutností. Pověstná londýnská mlha je také vzácností měla jsem možnost ji zahlédnout jen jedno ráno.
Co se mi na Londýně velice líbí je ochota lidí pomáhat. Jdete po silnici, zíráte do mapy a nevíte kudy kam? Náhodní kolemjdoucí vám sami nabídnou pomoc. Rovněž se tu za všechno říká děkuji a promiňte. Angličani vám poděkují za to že jste jim na chodníku uvolnili cestu, že jste jim dali v uličce přednost a omluví se vám když do nich nechtěně vrazíte, když vám zablokují cestu a tak dále.
V některých koupelnách, obzvlášť těch starších, můžete narazit na umyvadlo s dvěma kohoutky. Jeden na teplou vodu a druhý na studenou, takže buď si ruce spaříte a nebo vám zmrznou XD

Loki

12. října 2013 v 16:48 Marvel videa
Hail for Loki - sama!!!!! *_*
Je možné aby si člověk mohl oblíbit nějakou postavu aniž by viděl filmy ve kterých se objeví? XD No mě k tomu stačilo pár fotek a videí na youtube XD