Červenec 2013

Idoru

2. července 2013 v 11:53 Knižní recenze


Autor: William Gibson
Nakladatelství: Laser-books (Edice Mistrovská díla SF)
Počet stran: 291 stran
Datum vydání: 2010 v ČR (roku 1996 v Americe)
Můj stav: Zapůjčeno (z knihovny)
V této knize sledujeme dvě dějové linky. Jedna se týká školačky Chie, fanynky skupiny Lo/Rez, která byla svým fanklubem vyslána do Japonska s účelem zjistit co je pravdy na tom, že se jejich milovaný Rez hodlá oženit s Rei Toei, uměle vytvořenou bytostí tzv. Idoru. Druhá linka je o Colinu Laneym, který cestuje do Tokia za prací protože z té předchozí byl po jednom malém incidentu vyhozen. Jelikož je velice dobrý ve vyhledávání informací najme si jej muž, který má shodou okolností práci u Reze. Jak spolu tyto dvě linky souvisí, a kam až snažení obou postav dospěje?
Chia je čtrnáctiletá holka, která sama samotinká odletá z domova do lidnatého Tokia plného nástrah a ve své naivnosti se zaplete do celkem velkého průšvihu, ale i přes to si najde spojence, kteří ji budou ochotni pomoci. Laney naopak bude muset čelit své bývalé společnosti, která si s ním ještě zcela nevyřešila účty.
Postavy jsou zajímavé ať už se jedná o ústřední dvojici nebo o vedlejší postavy. Ať už je to mladík Masahiko, který dává přednost před světem virtuálním než tomu skutečnému, přesto najde odvahu pomoci Chio s její patálií. Nebo Blackwell, na první pohled dobrácký chlap, který se však nebojí zabíjet a jeho oddanost k Rezovi je opravdu hluboká. Či samotná Rei, která má v příběhu větší úlohu než by se mohlo zdát a nejednou prokáže, že i když není z masa a kostí, přeci jen může mít nějaké city.
I když příběh zpočátku postupuje pomaleji, vyvrcholení je bezvadné a pokud se začtete nebudete se moct odtrhnout, jelikož vás ten zajímavý svět budoucnosti zaujme. Postavy vás jednoznačně chytí za srdce a vy budete chtít vědět jestli Chio vyvázne živá a Laney bez poskvrny na své pověsti.
Hodnocení: 9/10

Trinity Blood

2. července 2013 v 11:49 Oblíbené OP a ED
Opening se jmenuje Dress od skupiny BUCK-TICK:

A naprosto nádherný ending Broken Wings od Tomoko Tane:

Megapolis

2. července 2013 v 11:41 Knižní recenze

Autor: Miroslav Žamboch
Nakladatelství: Palm knihy
Počet stran: 181 stran
Datum vydání: 2004 v ČR
Můj stav: Zapůjčeno (z knihovny)
Nacházíme se v prazvláštním městě zvaném OldHeap City, kde se hraje Hra. V této Hře proti sobě bojují černí (záporní) a bílí (kladní) hráči, pak jsou tu také Figury. Postavy, které jsou něčím zvláštní, nebo mají nadpřirozené schopnosti. Můžete tu tedy potkat Supermana, Kačera Donalda, Ninja Želvy, Conana, Trhače a další zajímavé osobnosti. Ovšem hlavním hrdinou je detektiv Dexter, jehož jedinými povinostmi jakožto Figury je odvádět jistou nemalou sumu rozhodčímu a nesmí odmítnou žádného klienta.
Opožděná splátka, hned v první povídce to pro Dextera nevypadá příliš dobře. Díky nešťastné shodě náhod přišel o veškeré peníze, a nemá tak jak zaplatit. Nakonec ale uzavře smlouvu se Šroťákem, osobou která recykluje Figury. Jediné co musí udělat, je získat Velký poukaz a ten nevlastní nikdo jiný než samotný Superman. Dokáže Dexter získat poukaz a uchránit se tak před zešrotováním? (Hodnocení: 9/10)
Divný klient, zde je detektiv najmout jako osobní strážce dvanáctileté dívenky, jakmile ale nabídku příjme vše se povážlivě zamotá. Společně i s malou holčičkou bude muset prchat před hordou zabijáků a dokonce ani před hračkami nebudou v bezpečí. (Hodnocení: 7/10)
Noci šelem, hledání Fredericka Mankeyho také skončí překvapivě, kdy se klientka ukáže být něčím zcela jiným než se na první pohled mohlo zdát. (Hodnocení: 9/10)
Schůzka se starou známou, zde se Dexter účastní poměrně zvláštního večírku, který sice zpočátku nedává smysl a brzy se zvehne v nekontrolovatelná jatka, ale jakmile se dozvíme totožnost jeho partnerky, vše do sebe zapadá. (Hodnocení: 6/10)
Špinavý kšeft, zde si Dextra najme samotný Trhač, společně budou muset čelit Holmesovým plánům na ovládnutí obchodu s drogami i jeho inteligenci, která jim mnohokrát pořádně zavaří, a samozřejmě se objeví i Želvy. (Hodnocení: 10/10)
Do morku kostí, jeden podnikatel si vyžádá u Dextra službu a ta se týká sledování jeho manželky, jelikož má pocit, že mu něco zatajuje. Tak jako vždy se všechno zkoplikuje. (Hodnocení: 10/10)
Dexter je velice zajímavá postava, jednoduše se nevzdává a kvůli svým povinnostem musí občas zradit i lidi které si oblíbil. Co se týče města i Hry je to velice originální koncept, bojovat proti Supermanovi, či Medvídkovi Pú? Stát na Trhačově straně proti Holmesovi a Želvám? Kupodivu i přes nutnou dávku šílenosti jsem si tuto knížečku užila.
Celkové hodnocení: 9/10

Parade - OST Paprika

2. července 2013 v 11:27 Videa
Oh, úžasný soundtrack, myslím, že Papriku zkouknu! XD Hirasawa má bezva hlas.


BIGBANG - Fantastic Baby

2. července 2013 v 11:20 Korejská hudba
Hned jsem si je všechny zamilovala, obzvlášť T.O.P.a (toho s modrýma vlasama), má tak úžasný hlas XD


A zde live koncert, tak strašně bych je chtěla vidět naživo, vypadají že si to umí pořádně užít...


Angel Heart - Shotgun

2. července 2013 v 11:12 Korejská hudba
No, najít korejský rock který zní slušně je fuška, ale zadařilo se! XD


His Butler: A Hobby

2. července 2013 v 11:04 Cosplay videa - K
XD Moc povedený, chudáček Sebastian! XD