Květen 2013

Vyhlídka na věčnost

21. května 2013 v 19:45 Knižní recenze

Autor: Jiří Kulhánek
Nakladatelství: CREW
Počet stran: 535 stran
Datum vydání: 2011
Můj stav: Vlastním
Prvních pár stránek nás vhodí doprostřed děje, který nechápeme. Nevíme jestli se takhle bude ubírat celá kniha, nevíme o co se tam jedná a neznáme postavy. Věřte, že význam prvních stránek pochopíte až po přečtení zhruba ¾ knihy. Ale teď už pořádně.
Jan Sandberg nás provází světem který připomíná noční můru. Mrtví se prochází ulicemi v tzv. Zónách a společnost jim dělají démoničtí nacisté z dob dávno minulých. Lidé mají velmi těžký život, nikdy si nemohou být jistí kdo z jejich milovaných se k nim přidá a kdy se Zóny, za jejichž hranicemi vliv těchto monster slábne, rozšíří. A za jakýchsi nevysvětlitelných důvodů tři nejvýznamější nacisté své doby, společně se svými různorodými nohsledy, pasou právě po Janovi. Ten se během svého útěku dostane až do Ameriky, kde se za nezáviděnihodné situace seznámí s malou holčičkou Fionou ke které je nucen přibrat i agentku Konrádovou. Společně pak čelí nebezpečnému nepříteli a Jan si uvědomí, že mu nezbývá nic jiného než svou chybu, která dovedla svět na pokraj zničení, bude muset napravit.
Postavy jsou vykresleny dobře, ať už se jedná o hlavního hrdinu Jana, jehož minulost a činy jsou zpočátku zahaleny tajemstvím a s pomocí kratších i delších flashbaků nám je objasňováno jakou má spojitost s mrtvými a nacisty. Nebo o dívenku Fionu, která nemá v příběhu nějak zásadní roli a může působit zbytečně, ale osobně jsem si ji velice oblíbila. Samozřejmě se zde objevují i postavy z Janovy minulosti, například tři jeho společníci (Alice, Henry, Padre) se kterými si doslova prošel peklem. Vcelku za to si myslím, že postavám nelze nic vyčíst, je sice pravda že Jan je velmi podobný předchozím hrdinům z Kulhánkových knih, ale právě kvůli tomu se mi jeho knihy líbí. Co mě však překvapilo (zpočátku nemile, ale pak jsem se smířila) je jistá návaznost na předchozí knihu Noční klub, a to hlavně ve výskytu postav. Některé se zde bohužel jen velmi krátce mihnou, ale mé oblíbené Karolíny si užijete až až.
Celkově mi tato kniha příjde jako vyvážený střed mezi mým oblíbeným Stronciem a méně oblíbeným Nočním klubem. Stroncium bylo plné černého až morbidního humoru, Noční klub byl zase velice akční záležitost. Vyhlídka na věčnost je akční ale kombinuje to s humorem.
Hodnocení: 9/10

Kapitola 55. - Kakashiho peklo

21. května 2013 v 19:19 | Nagadir, Etsuko Nakamura, Argo |  Naruto: Team Charllee

Zdravím lidičky, konečně další kapitolka XD A doufám, že další budou přibývat následně v menších časových intervalech, jelikož toho teď máme opravdu fůru napsaného dopředu jen to chce pospojovat. No snad se vám tréningový díl bude zamlouvat XD