Srpen 2012

Zombie-Loan

14. srpna 2012 v 10:07 Můj názor na anime
Alternativní název:
Typ: TV
Počet dílů: 11
Rok vydání: 2007
Žánr: akce, horor, shounen, nadpřirozeno
Délka: 23 minut každý díl
Dostupnost: 17+
Pokračování: Zombie-Loan Specials, manga
Dívka jménem Michiru Kita má zvláštní schopnost, dokáže vidět kdy člověk umře. Jak? Takové osobě se na krku udělá kroužek, prvně šedý a čím blíže smrti je tím je tmavší. Jednoho dne si Michiru ve třídě všimne dvou spolužáků, Akatsuki Chika a Tachibana Shito, kteří mají kruhy kolem krku naprosto černé. Chce je varovat ale při jejich pronásledování zjistí jejich malé tajemství. Oba chlapci jsou už dávno mrtví, přežívají jen díky kontraktu s malou společností známou jako Zombie-Loan. Aby oba mohli splatit svůj dluh musí likvidovat nemrtvé zombie a poté co Michiru zachrání s náruče smrti jim dívka s hledáním pomáhá protože jako jediná má schopnost je dokonale rozeznat od normálních lidí díky černým kroužkům kolem krku.
Michiru je zpočátku celkem laxní ke svému životu, nejspíš proto že poprvé si své schopnosti všimla na rodičích a nebyla schopná s tím nic udělat. Později ale přece jen pocítí touhu žít. Vztahy s oběma chlapci jsou docela zajímavé protože si ji oba zpočátku příliš neváží a jen jim překáží.
Akatsuki je občas trochu vzteklejší na druhou stranu je velice citlivý a starostlivý. Kvůli tomu že se stal zombie přestal navštěvovat svoji rodinu a upnul se k tomu že až pochytá určitý počet zombie stane se zase člověkem.
Tachibana je typický psí čumák který se tváří že ho ostatní okolo nezajímají a jde jen za svým cílem. Ovšem v přítomnosti bouřlivého Akatsukiho a Michiru to není vždy možné XD
Příběh je celkem ucházející, i během těch pár dílů se načtrne několik zajímavých problematik a nelze říct že bych se nudila. Bohužel anime nemá dokončený děj a brala bych to spíš jen jako ochutnávku, pokud se mi to líbí jdu do mangy pokud ne, nic se neděje.
Animace nebyla špatná, postavy jsou dobře vykresleny a i efekty byly příjemné. Co se týče hudby byla fajn akorát opening bylo to nejúděsnější co jsem kdy slyšela XD
Hodnocení: 9/10 (velmi mě to bavilo a silně mě to navnadilo na mangu)


Praxe

14. srpna 2012 v 9:23 | Nagadir |  Deník...
Zdravím,
opět jsem se dlouho neukázala. Měla jsem čtrnáctidenní praxi ve Valašském muzeu a pak už jsem neměla příliš moc chutí na to serfovat po netu XD Praxe mě mimochodem neuvěřitelně bavila jelikož tam byli skvělí lidé a dostala jsem od lidí s kterými jsem tu chvíli pracovala nějaké kytičky a bylinky na čaj.
Co dál? Moje jedna povídka je již odeslána, druhou ještě píšu. Třeba se někam umístím. Ale než se to dozvím, tak to potrvá asi až do října, chjo...
Pokusím se to tu zase rozjet...
Nagadir