Duben 2012

13 Club

23. dubna 2012 v 11:36 | Nagadir |  Manga
Alternativní název:
Autor: Shihira Tatsuya (příběh i kresba)
Dostupnost: 13+ (musí se brát v potaz že je to seinen, takže sem tam nějaká ta mrtvola či nehezká smrt)
Žánr: akce, tajemno, seinen
Počet dílů: 2 volume (11 kapitol)
Publikováno: 2008 - 2009
Můj stav: přečteno
Příběh této krátké mangy je rozdělen na tři jednokapitolové příběhy, jeden dvoukapitolový a jeden šestikapitolový. Ve všech se objevuje záhadná postava která se představuje jen jako Kudan, jedná se o sběratele zvláštních příběhů a musím říct že jsem z něj neměla dobrý pocit, i když v zásadě nic špatného nedělá jen nás provází příběhy a snaží se vyřešit záhady. Pro lepší přehlednost se je tedy pokusím nějak krátce zesumírovat.
Stigmata: Hlavním hrdinou je zde fotograf který se zdržuje v jednom asijském městě a obzvlášť zajímavé jsou pro něj různé nehody, násilí, krvavé demonstrace atd. Když se při jedné takové demonstraci opozdí a příjde na místo činu kde se vlastně už nic zajímavého neděje nalezne na zemi mobil a rozhodne se ho sebou vzít. Krátce na to na mobil přicházejí zvláštní SMS ve kterých je vyznačeno datum, čas a místo konání. Fotografovi zvědavost nedá a tak se samozřejmě na ona místa vydává s doměním že mobil patřil nějakému demonstrantovi, tudiž má možnost stihnout to co zmeškal a napravit to tak u svého editora. S údivem se však na prvním místě v čase určeném v SMS odpálí sebevražedný atentátník, dále je to bomba v autě a podobně. Svůj příběh vypráví právě onomu Kudanovi i s tím že od té doby co při jednom takovém výbuchu zachránil malé děvče udělala se mu na ruce gangréna. Kudan to vysvětluje tím že záchranou toho děvčete porušil křehkou rovnováhu osudu jelikož to děvče mělo tehdy zemřít a proto ho za trest postihla ta nemoc. Když mu příjde další SMS je rozhodnutý že život který zachránil musí nahradit životem jiným...
Rozsudek: V tomto příběhu se setkáváme s nezaměstaným mužem a mladou dívkou. Muži je však nabídnuta velice zvláštní práce. Má se stát porotcem. Setká se s mužem který mu vysvětlí jak tato práce funguje a když zjistí že zůstane v utajení nakonec souhlasí. A opět se setkáváme s Kudan, kdy mu tento muž se zoufalstvím vypráví že tentokrát byla obviněna ze zločinu dívka se kterou se žije, muž však ví že ona zločin ze kterého je obviněna neudělala, jak nakonec oba dopadnou?
Blízký východ a Vyšetřování: Toto je nejdelší příběh celé mangy. Setkáváme se s mužem kterému zemřel velmi dobrý přítel a rozhodl se splnit jeho poslední přání kterým bylo aby se postaral o jeho sestru. Muž se tedy vydává k němu domů a náhodou se střetne s Kudanem, ten zde právě vyšetřuje nějaký příběh který se týká rodiny zemřelého přítele a tak se oba dávají dohromady. Rodina působí už na první pohled velmi divně jako by měla nějaké nehezké tajemství, vše je odstartováno úmrtím a krátce na to se odhaluje i šokující tradice rodiny.
RTM: Velice zajímavě pojatý příběh. Jedná se o hráče konzolové hry, kde se vzácné předměty získávají jen zabíjením stvůr, čím vzácnější předmět tím hůře nalezitelná či porazitelná potvora. Hlavní hrdina který je gamblarem se setká s Kudanem, hodí spolu nějakou řeč a Kudan mu nakonec nabídne onu zvláštní hru. Vysvětlí mu jak funguje, že vzácné předměty se dají směnit za reálné peníze a tedy se dá s její pomocí vydělat, ovšem je nutné bojovat v týmech a je zakázáno zabíjet vlastní parťáky, pokud se tak stane následuje realná sankce. Mladý gambler nakonec souhlasí, ale bude schopen díky vidině zisku odolat zabijení?
Úsměv: Zde se setkáváme s dívkou která trpí rakovinou a nemá před sebou už příliš dlouhého života, celé dny tráví v nemocnici přesto ale za ní chodí její dva nejlepší kamarádi, přesněji řečeno kamarádka a kamarád. Když je jednoho dne na vycházce narazí na děvče a popovídá si s ní, dívka ji nakonec věnuje mobil který ji dokáže splnit tři přání když je pošle na specifické číslo. Ovšem nic není zadarmo. Nemocná dívka si samozřejmě přeje být zdravá, sice tomu zprvu nevěří ale když dalšího dne poté co zprávu poslala zjistí že rakovina zmizela uvěří. Konečně se zase bude moct vrátit ke svým přátelům, později však zjišťuje že nic není tak jak doopravdy chtěla a ani tři všemocná přání ji nemusí udělat šťastnou. Jak to s ní a jejími kamarády dopadne?
Všechny příběhy jsou opravdu velmi dobře napsané a na konci většiny z nich prostě zůstanete jen zírat a také vás to nejspíš donutí trochu přemýšlet nad lidským jednáním. O chamtivosti, o následcích činů o přátelství a hlavně o lidské hlouposti. Kresba je velmi povedená, s hezkým temným nádechem.
Hodnocení: 8/10

Kudan a jeho společnice...

Konec Rozsudku...

News

17. dubna 2012 v 13:13 | Nagadir |  Deník...
Zdarec, ano stále žiju XD
Takže s čím přicházím? Minulý čtvrtek jsem měla čtyřhodinovou blokovku Bez praxe do praxe, tyhlety hodiny zbožňuju jelikož se aktivně zapojujeme do hodiny (scénky, různé testy, prostě si hodně věcí o kterých se tu učímě zkoušíme v praxi), no a tahleta hodina se týkala Marketingu.
Předtím mi slovo marketing znělo velmi cize a velmi velmi složitě, ha jak jsem se mýlila marketing může být zábava XD A co to vlastně tenhleten marketing je? Abych to vysvetlila přesně je to proces řízení jehož výsledkem je uspokojení potřeb zákazníka efektivním způsobem který zajišťuje plnění firemních cílů. Ano zní to pořád složitě ale je to vlastně o tom že dejme tomu máte nějakou firmu která prodává nějaký produkt, marketing je nejen o reklamě onoho produktu či jeho prodeji ale také o přizpůsobení se zákazníkovi, jeho potřebám a výhradám a také o dobré sebereprezentaci. Marketing tedy dělá celá firma nebo by to tak alespoň mělo být.
Ok, nebudu to tady dále obkecávat ale tahle hodina mě prostě dost nadchla, vyzkoušeli jsme si třeba uvedení nového produktu na trh (co to je, kde to budeme prodávat a jak), SWOT analýzu fakulty (SWOT analýza je vlastně výčet slabých a silných stránek, hrozeb a příležitostí pro firmu) a setkali jsme se s několika lidmi kteří nám k tomu něco blíže řekli. Měli jsme i test na empatii, jelikož ta je pro marketingového poradce velmi důležitá a my jsme tam jednoho měli. A mě osobně můj výsledek dost překvapil. Otázky byly velmi jednoduché a vždycky jsme měli napsat co si myslíme že by napsala většina (napište nějaké číslo, napište den v týdnu, napište písmeno nebo jsme měli na výběr) a co že mě tak překvapilo? To že jsem se ve všech případech trefila do většiny a měla jsem nejvíce bodů společně s panem co byl marketingový poradce, haha takže jelikož jsem empatik byla by topro mě dobrá práce. Nikdy bych o sobě neřekla že jsem empatik, ale nevadí zjištní tohoto faktu se dá využít (měcheche).
Co dál? Konečně jsem si pořídila nový mobil. Sonny Ericksona v černo-stříbrnné. Nejvíce mě však těší fakt že má v sobě MP3 a 16GB paměťovou kartu (předtím jsem měla na hudbu jen směšný 1GB), není to sice nejmodernější model s ultra šílenými a pro mě nepotřebnými funkcemi ale i tak je napěchovaný blbostmi jako foťák, bluetooth, rádio, záznamník, wi-fi a já nevím co ještě, stejně víc jak půlku ani nepoužiju. Taky mě díky tomu ani nestál nijak velké peníze i když má dotykáč což mě osobně tak trochu štve (zlatá klávesnice) protože když na ni makáte prsty tak si ji upatláte ať chcete nebo ne takže ho pořád leštím jak idiot. No přesto mě ale zajímá jak dlouho mi vydrží, protože čím modernější tím náchylnější a také to méně vydrží. Starý, černobílý Siemens mi vydržel osm let (a vydržel by dýl kdyby nezdechla nabíječka kterou se mi vážně nechtělo shánět) a to mi opakovaně padal na zem i z větších výšek a jak se měl k světu! Tahle nová blbost mi jednou spadne a vsadím se že si můžu kupovat mobil nový...
Vaše Nagadir

PS: Tak jsem to dlouho nevydržela a trojka mangy Death Note mi hnízdí v poličce, sakra s takovou ani nemůžu jít v Olomouci na náměstí protože cestou kudy chodím je to samé knihkupectví, zatra! XD
EDIT 18.4.: Ne sakra, já na náměstí vážně nesmím chodit! XD Dneska jsem si koupila další knihu Yasutaka Cucui - Peklo, a děsně se těším až si ji začnu číst XD