Únor 2012

Něco o mé osobě?

28. února 2012 v 11:31 Řetězáky...

Jsi:

Upřímná? Snažím se být
Sebevědomá? Jéjej, strašně moc XD
Hodná? Jak na koho, dotyčný si to musí zasloužit
Přátelská? Podle nálady, jak kdy
Uzavřená? Hodně
Samostatná? Snažím se být
Rozhodná? Jak kdy a při čem
Sobecká? Heh, určitě ano
Hádavá? Jak na koho
Ulhaná? Lhaní je součást člověka, ale pokud nemusím nelžu
Agresivní? Jo a hodně
Tvrdá? No umím být
Jemná? Jen když mám náladu a mám kolem sebe své přátele
Milá? To neumím XD
Ukřičená? Opět jak na koho

Máš ráda?

Společnost? Spíš ne, moc ji nevyhledávám
Samotu? Miluju samotu
Přírodu? Děsně, příroda je jediný m ísto kde si člověk může pořádně od všeho odpočinout
Jídlo? Kdo nemá rád jídlo? Samozřejmě že ho zbožňuju!
Když Ti někdo lichotí? Uh, nejsem na lichotky zvyklá takže danou osobu pak popdezřívám z nějakých postraních úmyslů
Hudbu? Ano a hodně, na inspiraci je to nejlepší
Pořádek? Heh, takový ten tvůrčí pořádek XD
Smích? Samosebou, ten léčí a prodlužuje život!
Srandu? Jasně, smích a sranda si jdou ruku v ruce XD

To bylo něco o Tvých vlastnostech .. Teď napiš ..

Něco, co na sobě opravdu nesnášíš... Hmm, nejspíš svou lenost a i když si to mnohdy nepřipouštím tak jsem děsně nervózní člověk
A teď něco,co se Ti na sobě líbí: Asi všechno ne?
Vlastnost... : Agresivita, psychopatičnost, sadismus XD
Vzhled... : Normálně všechno
A co miluješ na životě.. : Své přátele, dobrodružství, to že se musíme poprat s probémy, různorodost
Co máš ráda na svých přátelích a proč jim tak věříš...: Co na nich mám ráda? To je těžké, asi to že si rozumíme a máme toho hodně společného, že jsme spíš jako rodina XD Proč jim věřím? Zatím mě nesklmali...
Co nemáš ráda na svých nepřátelích... Na nepřátelích? Hehe, trochu moc drsný slovo ne? Hmm asi hloupost, neschopnost být vychytralý, fakt že se zabývají hloupostmi a malichernostmi, nevěnují pozornost přírodě...

Už jsi...

Někdy lhala? Jasně že jo XD
Něco zapřela, abys pomohla druhému? To se hold stává
Na sebe byla někdy pyšná? :Jo ale stává se to málokdy XD
Někdy milovala? Dávno, děsně dávno
Někdy líbala? Hehe, jo ale dávno děsně dávno XD
A někdy něco víc? Objímala třeba? XD

Díl padesátý první (51)

27. února 2012 v 21:10 | Nagadir, Etsuko Nakamura, Argo |  Naruto: Team Charllee

Tadááááá! Po dlouhé době je tu další díl, doufám že si ho náležitě užijete XD

Hajime no Ippo

25. února 2012 v 18:03 Můj názor na anime
Alternativní název: Fighting Spirit, The First Step, Hajime no Ippo: The Fighting
Typ: TV
Počet dílů: 75
Rok vydání: 2000-2002
Žánr: komedie, drama, sport, shounen
Délka: 23 minut každý díl
Dostupnost: 13+
Pokračování: Hajime no Ippo Champion Road (Speciál), Hajime no Ippo Mashiba vs Kimura (OVA), Hajime no Ippo New Challenger (TV), zbytek pak v manze (počet kapitol kolem 900+ a stále vychází)
Makunouchi Ippo se celý svůj život setkával se šikanou zvláště proto že své matce pomáhal s rybařinou na moři a spolužáci se mu smáli že smrdí rybinou. Často si proto přál se změnit a zesílit ale nikdy neměl odvahu se k tomu sám dokopat, jednoho dne, když ho opět jeho spolužáci mlátili, však Ippa zachránil profesionální boxér Takamura. Ale jelikož Ippo omdlel nenapadlo ho nic jiného než ho dotáhnout do boxerské tělocvičny Kamogawa a když se Ippo probudil všudypřítomný ruch ho celkem zaujal. Postupně v sobě objeví lásku k boxu a rozhodne se stát profesionálem stejně jako Takamura a jeho dva další sempai Aoki a Kimura. Cestou ho čeká spousta vysilujících soubojů, zajímavých nepřátel i přátel a vidina titulu šampióna. Například Mashiba jehož vzhled i chování děsí kdekoho a rozhodně byste si nepřáli ho potkat v temnější uličce na druhou stranu byste do něj neřekli že je milující bratr který je ochotný pro svou mladší sestru udělat cokoliv a velmi pečlivě si ji střeží.
Co říct k postavám, Ippo je velmi milý, přátelský a slušný člověk, občas také trochu stydlivý který byl vržen do kolotoče zápasů s opravdu tuhými bojovníky. Už hned na začátku se musí poprat se svým prvním velmi nadaným rivalem Miyatou a musí si zvyknout na neustále pošťuchování a provokace ze strany Takamury. Jak příběh postupuje setkáváme se s mnoha zajímavými soupeři a někdy i s jejich životními příběhy, sledujeme zápasy nejen hlavního hrdiny Ippa ale i ostatních z Kamogawy či dalších boxérů. Některé soupeře si zamilujete a možná jim budete fandit víc než Ippovi a některé budete nenávidět, infarktové chvilky při kterých téměř zapomenete dýchat jsou však zaručeny.
Hudba dle mého názoru dobře podtrhuje jednotlivé scény, animace se postupem času trochu vylepší a mnohé souboje jsou prostě lahodou pro oči.
Abych pravdu řekla od boxerského anime jsem toho moc neočekávala jelikož jsem box nijak zvlášť nemilovala, ale po všech těch zápasech, po výhrách i prohrách jsem si prostě box velmi zamilovala.
Hodnocení: 9/10


Akaboshi - Ibun Suikoden

17. února 2012 v 11:53 Manga
Alternativní název: Morning Star
Autor: Amano Youichi (příběh i kresba)
Dostupnost: 12+
Žánr: akce, dobrodružství, komedie, historické, bojové umění, shounen, super síly
Počet dílů: 3 volume (24 kapitol)
Publikováno: 2009
Můj stav: přečteno
Po válce která trvala plných 70 let a byla motivována lidskou chamtivostí převzala Dynastie Sung vládu a jejím cílem je sjednotit Čínu. Pokusila se zamezit nájezdům tím že si utvořila spojenectví se severními zeměmi, v nastálém míru by se tak mohla nadále rozvíjet, bohužel však nepočítala s nepřáteli jejichž skutky nevyhnutelně postihují i obyčejné lidi. Pod vlajkou Taiten-Gyoudou což je organizace galantních zlodějů kteří cestují aby přinesli změny do světa se sjednotilo 108 hrdinů. Začala revoluce která má znovu změnit svět.
Taisou je jedním ze 108, následuje rozkazy svého mistra a cestuje po světě aby vymítil zkorumpované vládní úředníky. Během toho potkává několik osob se kterými se později vydá na cestu k základně organizace kam patří, přičemž jim cestu skříží několik členů Taiten-Gyoudou a sdělí jim že jejich novou misí je porazit Ryouzanpaku.
Bohužel i když je příběh velmi svižný a zajímavý tato manga není ukončena nebo spíš skončila jako nedokončená, což je velká škoda jelikož má velký potenciál. Hlavní trojice postav byla velmi zajímavá. Taisou který je velký lenoch a ovládá zajímavý styl boje s mečem. Suiren, mladá dívka kterou Tairou zachránil a tak s ním cestuje a nakonec Rinchuu, velice schopný bojovník s halapartnou. Během toho všeho se objevuje pár dalších zajímavých postav ať už členové Taiten-Gyoudou, Ryouzanpaku či skupinka nájemných vrahů.
Něco ke kresbě, ta je velmi pěkná, souboje jsou udělány přehledně a má i dobře propracované detialy.
Hodnocení: 8/10 (i přes to že tato manga skončila jako neukončená jsem se těch 24 kapitol velmi bavila, proto dávám toto hodnocení a doufám že se k tomu autor někdy vrátí a dokončí to)

Úvodní stránka jedné z kapitol

Taisou a jeho doprovod + Taiten-Gyoudou

Tanec = umění!

6. února 2012 v 18:38 Videa
Tyhle videjka jsou z jedné taneční soutěže na kterou jsem pravidelně narážela večer na Animaxu, musím říct že mnoho tanců mě nadchlo a miluju je, dávám vám sem ty jejichž choreografie je prostě nezapomenutelná...

Angry Vulture: ty pohyby jsou neskutečné, pastva pro očiSweet Dreams: uch, ta synchronizovatnost a nikdy bych neřekla že se dá stůl využít tak skvělým způsobemAre you the one?: pohled na dva nádherné mladé muže v těhle kostýmech + temně znějící hudba, to si já nemůžu nechat ujít krom toho ten jejich symbolický souboj a reálné výrazy, achRamaLama Bang Bang: opět nádherné kostýmy, skvělé výrazy, prostě zombie dance!


Puzzle: Omake

3. února 2012 v 16:48 Bleach: Puzzle
No a ještě nakonec malý a vtipný bonus XD


Puzzle: Stránka 9 - 17

3. února 2012 v 16:43 Bleach: Puzzle
Tadá, tak vám nesu zbytek tohohle krásného doushinji...


Ivan-chan

2. února 2012 v 20:52 Hetalia
Není on rozkošný?


Co je zase nového?

2. února 2012 v 20:49 | Nagadir |  Deník...
Hmm... kde začít? Tak asi tím že se stále učím jak šílená a doufám že ty pitomé zkoušky zvládnu (uáááá), teď přejdu k lepším a zábavnějším věcem.
Dočetla jsem si pár úžasných mang a dovolím si o nich krátce poreferovat protože kdo ví kdy si najdu čas na ně udělat recenze XD Takže zaprvé Trigun a Trigun Maximum, dalo by se říct že anime (pokud jste ho viděli) se drží ve větší míře první celé mangy a té druhé asi ze čtvrtinky, pak začalo něco co mi doslova vyrazilo dech, mnohonásobně lepší souboje, víc pocitů a nových charakterů. Manga nám dává nahlédnout nejen do Vashovy duše ale také i do té Wolfwoodovy či Knivesovy a v závěru se něco dovíme i o Legatovi a jeho dětství. Více prostoru tu mají i samotné Planty a dokonce i budoucnost lidstva nezůstala opomenuta. Pokud se vám líbilo anime ale měli jste pocit že některé věci nebyly zas až tolik dotáhnuty do konce tak je pro vás manga skvělou volbou a její konec ve mně ještě pořád vyvolává zvláštní melancholické pocity. Pak tu byl Breath, což je yaoi manga asi o 25 kapitolách a pokud ujíždítě na yaoi tak vřele doporučuju protože tahle manga má na yaoi něco opravdu ojedinělého a to příběh který vás vtáhne a dostane svou dramatičností. No a poslední dočtenou mangou je xxxHolic, která vyniká nejen úžasnou kresbou ale i velmi zajímavým příběhem s velkou dávnkou mystična. Hlavním hrdinou je mladík Watanuki který se náhodou přichomýtne do zvláštního ochodu který plní přání ovšem je nutno zaplatit něčím co je vám drahé aby bylo splněno. Příběh se sice zpočátku točí kolem řešení oněch různých přání ale postupně se dozvídáme víc o Watanukim, jeho přátelích a jeho provázaností s ostatními, protože jak říká Yuuko, majitelka onoho obchodu, žádné setkání není náhodou ale je předurčené, proč a jak to se dozvíte v manze která je komplikovanější než by se na první pohled mohlo zdát. Uf, jinak čtu ještě Hellsinga a anime s mangou nelze srovnávat protože příběh se pak ubírá úplně jiným směrem, Alu umí být nechutně děsivý ale měla jsem chuť na představitele pořádnýho upíra a ne nějakýho fintila co se zamilovává do naivních středoškolaček XD Um, to by do manga sekce bylo vše XD
Teď anime! Začala jsem koukat jen na jedno jediný nový a to Hetalia Axis Powers, myslela jsem si že mě ta všeobecná nadšenost mine protože mangu mám a ta pro mě byla takový obyčejný střed ale anime je o mnohem lepší, takže ano stal se ze mě Hetaliofil XD A prozrazuju že mými oblíbenci jsou Germáni (tedy Německo, Prusko a Rakousko) ale hlavně sadista Rusko (hm, zajímalo by mě čím to XD).
No a co dál? Moje knižní úchylka se zase projevila takže mi na koleji přibyla Zakázaná Archeologie, Gravitation 3 volume a Lehké Fantastično od Terryho Pratcheta, hold se nedokážu udržet když je tu v Olomouci jedna ulička plná knihkupectví ale pak se pořád divím že jsem ke konci měsíce čvorc, čímpak to asi bude?? XD
Jinak, Naruto Charllee tým se sice fláká ale tvoří se, nedávno jsem upravovala konečný souboj mezi Charlleem a t.j.j.m.v. který byl prodloužen a zdramatičněn, ale než si to budete moct přečíst tak to asi ještě potrvá ale budu se snažit sem pak zase něčím přispívat XD

Vaše, kolkolkolkol, Nagadir