Star Wars ochutnávka XD

9. prosince 2011 v 18:08 | Nagadir |  Útržky z písemné tvorby...
Vím že mi poslední dobou všechno trvá, upadá to tady, nic nepřidávám, ale jsem v takovém mírně blbém rozpoložení. No, ale přece jen jsem si našla čas na to sem něco přidat. Protože než se doberu a nakopu k tomu aby napsala první kapitolu (či prolog?) k tomuhle, hodím sem něco co už napsané mám. Sice je to jen prvotní návrh a projde ještě mnohými úpravami, ale alespoň budete mít co číst a máte šanci vidět jakým směrem se to asi bude ubírat.


Trim Szarrk seděl u baru v ruce držel sklenici s jedovatě zeleným nápojem a vyčkával. Trčel tu už dvě hodiny, dvě zatracené hodiny a jeho cíl byl zatím v nedohlednu, během té doby se stačil zapřísáhnout že do tohohle baru už nikdy nevkročí. Pití chutnalo tak hnusně jak vypadalo, přesněji řečeno hnusnější břečku v životě nepil, ale aby nevypadal podezřele musel neustále něco usrkávat. Problémy totiž byly to poslední o co teď zrovna stál.
Dával tomu člověku poslední půlhodinu měl totiž pocit že déle to pít už nevydrží. Zrovna zvedal sklenici s potlačeným odporem k ústům když do lokálu vstoupila nějaká osoba. Cítil z něj obrovský strach, nervózitu a touhu útéct, schovat se někam kde ho nikdo nenajde, jako býložravec v obklíčení dravých šelem. Trim se nepatrně pootočil, stačil mu jeden pohled aby se ujistil že je to táž osoba na kterou tu čeká. S úlevou odložil pití a nenápadně se zezadu připlížil k muži který teď zkroušeně seděl v sedačce a tikal očima ze strany na stranu.
,,Nazdar Jeesi," zašeptal a v duchu se ušklíbl nad jeho reakcí která sestávala ze značně viditelného nadskočení a tak obrovským návalem strachu a paniky že Trima udivovalo že je stále při vědomí.
,,Trime," pohlédl na něj Jees a v obličeji byl neskutečně bílý, ,,promiň že jdu tak pozdě, já... musel jsem si ještě něco zařídit," drmolil a žmoulal cíp své košile.
,,To nic," odpověděl mu Trim konejšivě, mávl nad tím rukou a usadil se na proti němu, ,,pokud ovšem neseš to kvůli čemu tady jsme," dodal nebezpečně. Jees sklopil pohled, málokdo si dokázal s Trimem udržet oční kontakt a nemusel to být zrovna takový srab jako Jees.
,,Já, je mi líto, ale dneska nemůžu zaplatit. Ale stačí mi týden, ještě jeden týden, slibuju!!" vyhrkl a zdráhavě zvedl oči od podlahy. Trim si povzdychl a zakroutil hlavou.
,,Víš že to nejde, pan Mal'ack je chce mít u sebe dneska a výslovně mi nakázal že pokud odmítneš," udělal dramatickou pauzu a naklonil se blíž k němu, ,,tak si máš vybrát část těla kterou jsi schopný postrádat," ušklíbl se.
,,To bys přece neudělal!" zezelenal Jees.
,,Myslíš? Ale radím ti vybrat si nějaký párový orgán. Něco jako plíce, ledviny, ruce, nohy, oči," usmál se na něj, nepochybně to myslel stoprocentně vážně.
,,A-ale já, z čeho mám žít?" zaúpěl tiše a teď už opravdu neměl příliš daleko k tomu aby se zhroutil.
,,Tohle bohužel není moje věc a ty to víš, zaplať nebo příjde trest," řekl a pro jistotu svá slova zdůraznil v Síle. Mít nad někým takovou kontrolu se mu líbilo byť bylo pravdou že zmást něčí myšlenky pomocí Síly neuměl, vlastně toho bylo mnohem víc co neuměl. Otec ho před tím než zemřel naučil jen základům a to se u nich doma stavil jednou za mnoho měsíců, takže Trim se povětšinou zdokonaloval sám. Věděl že Jediaové jsou schopni si utlumit bolest a pomoci si při zranění, umí zvýšit svou fyzickou zdatnost a třeba doskočit dál a spousta podobných věcí, jenže Trim nebyl Jedai a nikdy jím taky nebude. Ne že by mu to však vadilo.
Jees ještě nějakou chvíli tiše bědoval ale nakonec uvážil že jakákoliv část jeho těla je rozhodně cenější než pár kreditů.
x
x
x
Trim znuděně vyšel z baru, před tím než zajde za Mal'ackem se chtěl podívat do doku na svou milovanou krásku Evening star, hybridní stíhačku která mu zůstala po otci. Jediná věc kvůli které cítil k otci alespoň nějaké sympatie, neuměl si představit jak dlouho by mu trvalo kdyby si měl vydělat na celou loď a ne jen na pár kosmetických úprav. Jakmile zahl do uličky přistál mu na rameni nádherný pták jehož peří hrálo všemi odstíny modré.
,,Lilith!" vydechl Trim a vyslal k ní svou radost z toho že ho přišla vyzvednout. Lilith vesele zaklokotala a začala mu jemně probírat vlasy kolem spánku, Trim nemusel použít Sílu na to aby pochopil že to také velmi ráda vidí a je ráda že nespadl do žádného problému jak to mívá v povaze. Lilith byla vzácný Dorrianský nebeský pták, inteligetní forma života komunikující skrze Sílu, když byl ještě malý kluk zachránila ho a od té doby se o něj téměř mateřský starala. Pomohla mu překonat to těžké období kdy jeho matka chřadla i dobu po té co na svou nemoc zemřela, pomáhala mu i při občasných problémech se Sílou, jelikož Trim nikdy neprošel oficiálním výcvikem někdy měl problémy se ovládnout. Vždycky tu byla aby ho utěšila, aby mu pomohla překonat vztek či bolest, aby vyplnila tu prázdnotu v jeho srdci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama