Duben 2011

Charllee team

27. dubna 2011 v 14:35 Oznámení
Tak opět hlásím že jsou upravené další kapitoly: 21-26, neproběhly zatím nijak velké změny, spíš drobná korekce, tak jako zatím vždycky. No, myslím ale že je na čase na chvíli přestat s těmi úpravami a vrhnout se na další pokračování, nevím jak dlouho to bude trvat, protože se nezadržitelně blíží zkouškové a i tak toho mám opravdu hodně...
Vaše Nagadir

Bink's Sake

27. dubna 2011 v 13:25 One Piece OST
Nejúžasnější a nejnádhernější pirátská písnička kterou jsem kdy zatím slyšela. Sálá z ní radost a hrdost na to být pirátem i přes všechny potíže které jsou s tím spřízněné.
Tohle je úsek z anime, něco z Brookovy minulosti (pianista kostlivec) a samozřejmě jestli si všimnete jedná se o další z mohutných oslav po dokončení arcu (miluju jejich oslavy)
A tady je čistě Slamákovic verze, ke konci správně rozjařená XD

The Varia Come!

27. dubna 2011 v 13:14 Katekyou Hitman Reborn OST
Tuhle melodii naprosto zbožňuju...Jdeme tudy!

27. dubna 2011 v 13:04 Roy a Ed
roy and ed

Yoshida Brothers: KODO

27. dubna 2011 v 12:45 Japonská hudba
Miluju shamisen... Jsou to vážně borci...


Zombie Powder

26. dubna 2011 v 17:57 Manga
Alternativní název:
Autor: Kubo Tite (příběh i kresba)
Dostupnost: 12+
Žánr: akce, komedie, shounen, nadpřirozeno
Počet dílů: 4 volume (27 kapitol)
Publikováno: 2000
Můj stav: přečteno
Podivuhodným pouštním světem se potuluje muž jménem Akutabi Gamma který má kovovou ruku a ohání se obrovským mečem, no mečem, spíš je to taková přerostlá motorovka. Ovšem nepotuluje se jen tak pro nic za nic. Hledá největší z pokladů: 12 prstenů smrti jež jsou zdrojem zvláštní substance zvané Zombie Powder. Zombie Powder má podle různých legend a povídaček schopnost oživovat mrtvé a učinit člověka nesmrtelným. Při svých cestách se zastaví v jednom malém městečku kde se v baru setká s chlapcem jménem Elwood, nebo spíš tento chlapec mu ukradne peněženku. Příběh se ihned zamotává, chlapce terorizuje nějaká místní banda, chlapcova sestra je nemocná, banda viděla chlapce s Gammou na kterého je vypsaná odměna rovných 960 000 000, z čehož samozřejmě plynou problémy. Gamma nakonec chlapce zachrání, jeho sestra však bohužel zaplatila životem. Když se Elwood dozví kvůli čemu cestuje a co se o Zombie Powder povídá rozhodne se Gammu následovat aby mohl svou sestru oživit, a tak začíná příběh plný soubojů s nebezpečnými zabijáky a jinými podvratnými živly kteři chtějí moc dvanácti prstenů pro sebe. Později jim v tomto boji na život a smrt pomůže Gammův parťák Smith který je vynikajícím střelcem a Wolfina, vášnivá novinářka píšící o zločincích.
Co dodat, tohle je Kubova první práce (pokud vám jméno Kubo Tite nic neříká připomínám že je to tvůrce mlátičky nazývající se Bleach) a jako taková je opravdu skvělá, nešetří se zde zvraty, příběh běží kvapem a záporáci jsou opravdu nadupaní, takže se bojíte že to někteří hrdinové nepřežijí už od začátku. Postavy jsou vykresleny opravdu velmi dobře a jsou poměrně originální. Vlastně celý koncept příběhu mi přišel mnohem lepší, zábavnější a napínavější než Bleach, a o to víc mě mrzí že je tato manga nedokončená. No, nezbývá mi nic jiného než doufat že až Bělildo vykašle poslední zbytky krve po momentálním tvrdém zásahu svého tvůrce a zhyne doufám hrdinskou smrtí, vrátí se Tite k Zombie Powder, protože nevyužít ten potenciál který to má by byla opravdová škoda.
Hodnocení: 9/10

Obálka:
zombiepowdercover.jpg zombie powder

Spolen1-1.jpg zombie powder


Smith v akci *gulp*
smith.jpg zombie powder

Další mini úpravy

20. dubna 2011 v 12:13 | Nagadir |  Oznámení
Zdarec lidi! XD
Tak vám oznamuji, že byly upraveny další kapitoly Charllee týmu, konkrétně 15-20 (ZDE). Opět to většinou byly jen kosmetické úpravy, no na některých místech proběhlo rozšíření, jako například rozvedení Gaarových myšlenek nebo některých soubojů které se v Písečné odehrávaly (Gaara vs Arwen) a samozřejmě rozvedení a úprava všeho toho obkecávání. Snad vás úpravy překvapí v tom dobrém slova smyslu...
Jinak, víme že padesátka stále vázne ale už máme zhruba čtvrt stránky (tak se těšte), jo a musím dopředu ohlasit že se připravují velké změny v soubojích: Akatsuki vs Charllee tým a Charllee, holky, Kakashi a spol. vs T.j.j.m.v. Ale spíše v tom smyslu že hodláme něco přidávat než ubírat. Konkrétněji vylepšení soubojů a co se týče Charlleeho minulosti vybalíme na něj ještě horší věci než jset se dočetli, jelikož mě napadlo pár nehezkých věcí a zdá se mi to vhodné to tam dodat (já vím jako bychom Charlleeho dost nenatrápily). Veškeré tyto změny budou opět včas ohlášeny.
Vaše Nagadir

Katekyou Hitman Reborn

18. dubna 2011 v 13:08 Můj názor na anime
Alternativní název: Kateikyoushi Hitman Reborn!, Home Tutor Hitman Reborn!
Typ: TV
Počet dílů: 203
Rok vydání: 2006 - 2010
Žánr: akce, komedie, škola, shounen, supersíly
Délka: 24 minut každý díl
Dostupnost: 13+
Pokračování: manga
Sawada Tsunayoshi je zcela obyčejný chlapec, ve škole není nijak oblíbený, nemá žádné přátele, je nešikovný a tak mu všichni říkají Dame Tsuna (k ničemu Tsuna). Jeho život se však obrátí o rovných 360° když potká Reborna. Reborn je zabiják, kterého poslal devátý boss Vongola family aby vytrénoval Tsunu na bosse příštího. Je samozřejmě jasné že Tsuna mu něco takového absolutně nevěří, jak by on mohl být mafiánem? Jenže Reborn si stojí za svým a nepříčí se mu použít pár donucovacích prostředků, krom toho vlastní chameleona který může nabývát podobu různých předmětů.
No, prvních zhruba dvacet dílů je opravdu příšerných. Nastane problém, Reborn střelí Tsunu speciálním nábojem, Tsuna agresivně vyřeší problém. Tečka. No po těchto prvních příšerných úvodních dílech konečně nastává nějaký ten příběh. Objevuje se opravdu silný nepřítel, Rokudo Mukuro, se svými kumpány a disponují opravdu zapeklitými schopnostmi, nemluvě o samotném Mukurovi. Tsuna společně se svými novými přáteli musí tenhle problém samozřejmě vyřešit. Avšak pořádný příběh začíná až vzápětí, kdy naši hrdinové musí bojovat o speciální Vongolské prsteny společně s dalším kandidátem na Vongolského bosse, Xanxusem, a jeho bandou, která patří do Varie, speciální Vongolské vražedné jednotky, jehož je Xanxus samozřejmě bossem. A to není vše jelikož Tsunovi a jeho skupině bude stát v cestě i mnohem nebezpečnější nepřátelé než Varia.
Co dál, příběh se díkybohu od Varia arcu dost slušně rozjííždí a závěrečný arc v budoucnosti (já vím budoucnost, zní to nepříjemně, taky jsem se toho obávala), byl dokonalým vyvrcholením. Postavy jsou dle mého největším tahounem tohohle anime, je tu spousta originálních a zajímavých charakterů, ať už se jedná o postavy hlavní či vedlejší každá dostane svůj zasloužený prostor.
Tsuna, který se sice dostává do ráže opravdu jen pozvolna protože i přes všechno co prožil se stále necítí být mafiánem. Gokudera Hayato, samozvaná pravá ruka Tsuny, který je dost výbušné povahy (no, používá dynamit XD), je Tsunovi věrný až za hrob a kupodivu je také nejspíš nejchytřejším členem skupiny. Sasagawa Ryohei, boxér který je neuvěřitelně hyperaktivní, jeho oblíbenou frází je do extrému (kyokugen ni) a jeho sestrou je dívčina do které se Tsuna zamiloval. Pak tu máme Yamamota Takeshiho, věčně vysmátého týpka který vše bere s klidem a později se začne ohánět katanou. Hibari Kyoya, který je velitelem disciplinárního výboru, nesnáší když se lidé shromažďují a taky je rád mlátí, oblíbenou frází je Kamikorosu (umlátím tě k smrti), a mnoho dalších postav...
Dále, animace je příjemná a později se krapet vylepší. Hudba je zde také dokonalým tahounem, obvlášť různé temné melodie, ty doplňující akci, ale i obyčejné všední.
Hodnocení: 9/10 (nebýt nudného opakujícího se začátku dala bych deset)


Tsunaide te ni Kisu wo

15. dubna 2011 v 20:30 D.Gray-Man OST
Nádherná písnička, která mi naprosto vyrazila dech a vehnala slzy do očí + scénka se kterou je spřízněná je dle mého názoru jednou z nejemotivnějších...
A tady ta scénka...

Path of Despair

15. dubna 2011 v 20:07 AMV a Trailery - BL
Opět další bezvadné video na celý souboj Ichigo vs. Ulquiorra, je zde několik dobře zasazených písniček a nějaké to kecaní XD

666 Satan

15. dubna 2011 v 14:44 Manga
Alternativní název: O-Parts Hunter, Trigger
Autor: Kishimoto Seishi (příběh i kresba)
Dostupnost: 12+
Žánr: akce, dobrodružství, komedie, drama, fantasy, shounen, nadpřirozeno
Počet dílů: 19 volume (76 kapitol)
Publikováno: 2001 - 2007
Můj stav: přečteno
Sledujeme příběh chlapce jménem Jio Freed, kterého jeho nepříjemné dětství donutilo zvolit si sen v podobě nadvlády světa. Jelikož je jedním z O.P.T.s neboli O-Parts Taktiků nebude to pro něj nejspíš ani nijak velký problém. O-Parts jsou totiž relikvie které po sobě zanechala pradávná civilizace a jen malá část lidí v sobě dokáže objevit potenciál k jejich využívání ať pro vlastní sobeckou potřebu nebo pro pomoc jiným.
Jednoho dne se setká s dívkou jménem Ruby jejimž snem je stát se významným lovcem pokladů a nakonec se spolu vydávají na nebezpečnou cestu za objevením všech O-Parts které existují.
V první řadě, jméno Kishimoto vám jistě něco říká a nejspíš správně, jelikož autor této mangy je mladší dvojče jiného Kishimota a to tvůrce mangy Naruto. Takže lze očekávat stejně originální a fantaskní svět se spoustou zajímavých postav a velmi podobným stylem kresby. Na druhou stranu, obě díla jsou krom toho že jsou to shouneny natolik odlišná že už to ani víc nejde.
Dost brzo se tato realativně poklidná dobrodružná výprava stává doslova bojem na život a na smrt s organizací Zenom která má své vlastní, nekalé plány. Objevují se nové a nové postavy jejichž úmysly nemusí být hned na první pohled jasné, vše se kvalitně zamotává a příbeh velmi dobře graduje. Bojové části s O-Parts jsou opravdu přímo pastvou pro oči, čeká nás spousta neotřelých/originálních schopností a bojových možností. A jakou spojistost s tímhle příběhem má vlastně Satan, démoni a andělé? Krom toho, závěr celé této mangy mě opravdu nadchl protože je na shounen poměry opravdu velmi neobvyklý.
Zkrátka, velmi dobře jsem se u téhle mangy bavila, byla tu spousta nečekaných překvapení, zvratů, vysvětlení a skutečností. Myslím že pokud vás bavily Togashiho mangy (Yu Yu Hakusho, HunterxHunter) a nebo Naruto, zaručeně si zamilujete i tenhle ne příliš známý skvost.
Hodnocení: 10/10

Obálka...
satancover.jpg 666 Satan cover

Satan...
satanchapter.jpg 666 Satan chapter

A nějaká ta mini akce XD
satanakce.jpg 666 Satan action

Fall

15. dubna 2011 v 13:33 Light Yagami
Light21.jpg yagami raito


Abingdon Boys School - Nephilim

13. dubna 2011 v 12:10 Japonská hudba
ABS jsem si hodně oblíbila, už když jsem prvně uslyšela Innocent Sorrow (a to jsem ještě nevěděla že je to OP k DGM), pak samozřejmě Jap (OP k Sengoku Basara) nebo Strenght (ED k Soul Eater), a v téhle vypadají bezvadně XD Líbí se mi ta atmosféra a jejich hadříky XD